Stuudio samm
TANTSUTRENNID LASTELE TARTUS APARAADITEHASES

Lugu, millest STUUDIO SAMMU laste tunnid alguse said ulatub aastatesse tagasi. Mitmeid aastaid andsin ma tantsutrenne tantsukoolides. Armastasin enda tööd väga ja olen sellele kogemusele tänulik. Igal aastal juhendasin suure entusiasmiga paljusid rühmasid, osalesime alati võistlustel, püüdsime anda endast parima kavade loomisel. Seda selleks, et saaks häid tulemusi, rõõmustada sellega lapsi ja lapsevanemaid ning tõstaks tantsukooli edukust. Sõitsin ka Viljandisse tudengeid õpetama ja nii rändasin palju ringi. Ühel hetkel otsustasin minna laste jooga õpetaja kursusele, kus avastasin, et ma väga naudin laste jooga tundide juhendamist. Märkasin, et need erinesid tantsutrennidest suuresti. Jooga tunnis polnud väliseid kriteeriume, ootusi, ma nägin, kuidas lapsed avanesid ja nautisid igasuguste erinevate töövahendite kasutamist. Nii ma tahtsingi luua ka ühe sellise tantsugrupi, kus lapsed tulevad kokku, et liikuda, teha erinevaid füüsilisi tegevusi, mis neile meeldib ja ei pea muretsema üleliia võistluskavade pärast, vähendada teineteisega võrdlemist ja võistlemist.

Nii tekksiki Stuudios Samm lastele väikene pesa tantsurõõmu nautimiseks. Meie grupid on väikesed ja suhtumine indiviidipõhine.

Meil on üks jooga mudilastele ja koolinoortele, üks tantsugrupp pisikestele põnnidele ja üks tantsugrupp koolinoortele. Lapsed on koos erineva vanusega, erinevate oskuste ja annetega. Me sooviksime olla enamat kui pelgalt huviring, tahame pakkuda lastele järjepidevust ja turvalist keskkonda, kus olla vaba sildistamistest ja liigsetest ootustest. Tantsugrupp tegutseb koos eesmärgil areneda ja olla loominguliselt avatud. Selleks õpime erinevaid tantsutehnikaid nagu kaasaegne tants, moderntants ja loovtants, omal kohal on muusika ja omanäolised põnevad projektid ning natuke ka lavanärvi.

Meie stuudiosse sobivad hästi omanäolised ja julge pealehakkamisega lapsed, kes ei karda eristuda ja kelle vanemad sooviksid, et nende lapsed püsiks kontaktis iseendaga, õpiks enda piire tundma ja järjepidevusele keskendudes märkama väikeseid muutusi ning edasiminekuid.

Loovtantsu ja laste jooga tundidega liitumiseks
kirjuta et.tants@gmail.com või helista Evelynile 56844766

Eelnev tantsuline kogemus ei ole vajalik!