Stuudio samm
TANTSU NING JOOGA TUNNID TÄISKASVANUTELE JA LASTELE STUUDIOS SAMM, TARTUS APARAADITEHASES 

LOOMEHOMMIKUD - tantsu, jooga ja muusikaga!

Sügaval sügaval kehas elab hing.

Keegi pole teda veel näinud,

aga kõik teavad, et ta on olemas.

Ja ei teata mitte ainult seda, et ta on olemas, 

vaid sedagi, mis on tema sees

Hinge sees, 

tema keskel;

seisab ühel jalal Lind, kelle nimi on Hingelind.

Ja ta tunneb kõike seda, mida meiegi tunneme.

- Michail Snunit raamatust Hingelind -


Me soovime pakkuda mõnusat ajaveetmise võimalust loovliikumise/tantsu ja jooga näol. Meie tunnid pakuvad Sulle ja su lapsele rikastava kogemuse ning annab palju energiat kohe pikemaks ajaks. Esmakordselt kaasame tantsutundi ka täiskasvanud. Tund on väga lihtne ja igale ühele võimete kohane. Hetkel oleme kellaaegade osas veel paindlikud, ning igasugune tagasisisde teie poolt on  väga teretulnud!


OKTOOBRIKUU HOMMIKUD:

4. oktoober (loovliikumine/tants- STUUDIO SAMM)
10.00-12.00 täiskasvanud
12.15-13.15 poisid tüdrukud - vanuses 9-13/14


18. oktoober (jooga- STUUDIO SAMM) 
11.00-12.30 perejooga

Palume registreerida ja enda huvist märku anda: et.tants@gmail.com
Tunnid toimuvad korra põhisel tasumisel.


Evelyn Tuul -

"...olen laste ja suurte jooga tundide juhendaja, samuti tantsukunstnik ja tantsu õpetaja. Hetkel olen Stuudio Sammu üks asutajatest ja juhendan seal nii laste kui ka suurte tantsu ning jooga tunde. Eelnevalt olen töötanud erinevates tantsukoolides, osalenud õpetaja ja kasvatajana paljudes laagrites. Minu arvates on loovus inimesele elus nii väärtuslik ja selle sütitamine lastes on olnud minu pikem eesmärk, mille läbi olen viimased aastad keskendunud just mängulisusele laste jooga tundides, loovtantsule ja improvisatsioonile."

Kertu Chaffraix -

“...olen lastejooga õpetaja, meedik ning vabatahtlik noortejuht. Praegu täiendan ma ennast ka täiskasvantue kundalini jooga õpetaja koolitusel. Oma töövalikute tõttu olen laste ja noortega palju kokku puutunud. Lisaks erialasele kogemusele laste ja noortega olen olnud Kaitseliidus vabatahtlik noortejuht pea 14 aastat. Selle pika aja jooksul ma korraldasin lugematul hulgal laagreid, õppepäevi, töötubasid, väljasõite ja palju muud põnevat lastele ja noortele. Usun, et kui uskuda ja kõike teha armastusega, siis imed juhtuvad.”  


Tantsutundidest täpsemalt:
Tantsutundides me lähtume lapse loomulikust liikumissoovist, õpime mitmekülgseid tantsulisi eneseväljendusi. Suure osana tegeleme improvisatsiooniliste ja loovliikumisülesannetega, aga omalkohal on ka tehnika õppimine - kaasaegnetants (põrandatehnika ja kontaktimprovistastioon) ning moderntantsu tehnika. Meie peamine rõhk on arendada laste isikupära ja eneseväljendust, toetada laste nii füüsilist kui vaimset heaolu.  Me püüame läbi loovliikumise avada lapsi loovusele, selle läbi paraneb kehatunnetus ja liikumismälu, arendades kordinatsiooni ja kehalist täpsust. Soovime innustada laste esinemisjulgust ja pealehakkamist elus! Me kõik oskame tantsida, eelnevat tantsulist kogemust ei ole vaja!

Laste joogast täpsemalt:
Laste jooga tunnid on Kundalini joogal baseeruv tund, see on teadlikkuse jooga. Laste jooga tunnis me laulame mantraid, mängime mänge ja mediteerime, me ei võistle teineteisega ega arvusta teineteist. Meie tund pakub lastele kohta, kus neid kuulatakse, kus neil ei ole küljes eelarvamuse silte. Sellepärast laste jooga tund sobib kõigile lastele. Tunnis me saame kaasa nn tööriistu, mida keerulistel hetkedel lapsed elus kasutada saavad – nagu mediteerimine, kaitsemantrad, erinevad asanad, mängulised vahendid. Lastejooga annab lastele võimaluse õppida erinevate emotsioonidega ja tunnetega toime tulemist. Asanad arendavad laste füüsilist keha ja muudavad neid tervemaks ning elujõulisemaks. Jooga muudab ka lapsi teadlikumaks ja õnnelikemaks.
“If every 8 year old in the world is taught meditation, we will eliminate violence from the world within one generation.”  ~ Dalai Lama   

Allolevad videod on loodud möödunud kevadel, videod on mõeldud kaasa tegemiseks! Tutvu õpetajatega, lõbusat kaasa tegemist!