Stuudio samm
TANTSUTRENNID TARTUS APARAADITEHASES 

LASTE LOOVLAUPÄEV - TANTS/JOOGA/MEISTERDAMINE
1 x kord kuus laupäeviti - esimene kuupäev 26. september

11.00-12.30 eelkooliealised lapsed
13.00-15.00 koolilapsed kuni vanuses 13. eluaastat.

" Päev täis laulu (mantraid), muusikat, tähelepanu ülesandeid, loovaid tantsulisi liikumisi, käelist tegevust, rahustavaid hetki ja õpetlikke lugusid. Iga loovlaupäev on oma nägu, täiesti eriline ja ainulaadne nagu meie lapsedki!"

Igal loovlaupäeval on üks teema fookuses, näiteks tantsimine, jooga või meisterdamine. Aga natuke teeme kõike!

Tantsutundidest täpsemalt:

Tegemist on väga mitmekülgse tantsulise liikumisega, kus eelkõige lähtume laste vajadustest ja soovidest. Meie peamine rõhk on arendada laste isikupära ja eneseväljendust, toetada laste nii füüsilist kui vaimset heaolu. Sellepärast me ei osale suurtel tantsuvõistlustel. Aasta jooksul toimub avatud tunnid vanematele ja sõpradele ning olenevalt laste valmisolekust väikesed esinemised. Rühma tunnetuse tekkimiseks ja loomiseks on oluline, et lapsed käiksid trennides kohal korrapäraselt ja rühmaga liitudes pühendaksid ennast terveks õppeaastaks. Trennid toimuvad kaks korda nädalas. Koolivaheaegadel trenne ei ole.

Eesmärgid arendada:

.         laste loovust, eneseväljendust, isikupära

·         kehatunnetust ja liikumismälu

·         improvisatsioonilist ja loovat liikumist

·         erinevate tantsutehnikate tunnetust

·         esinemisjulgust ja julget pealehakkamist

Laste joogast täpsemalt:

Laste jooga tunnid on Kundalini joogal baseeruv tund, see on teadlikkuse jooga. Laste jooga tunnis me laulame mantraid, mängime mänge ja mediteerime, me ei võistle teineteisega ega arvusta teineteist. Meie tund pakub lastele kohta, kus neid kuulatakse, kus neil ei ole küljes eelarvamuse silte. Sellepärast laste jooga tund sobib kõigile lastele. Tunnis me saame kaasa nn tööriistu, mida keerulistel hetkedel lapsed elus kasutada saavad – nagu mediteerimine, kaitsemantrad, erinevad asanad, mängulised vahendid. Lastejooga annab lastele võimaluse õppida erinevate emotsioonidega ja tunnetega toime tulemist. Asanad arendavad laste füüsilist keha ja muudavad neid tervemaks ning elujõulisemaks. Jooga muudab ka lapsi teadlikumaks ja õnnelikemaks.


“If every 8 year old in the world is taught meditation, we will eliminate violence from the world within one generation.”  ~ Dalai Lama   

Registreeimiseks trennidesse palume kirjutada: et.tants@gmail.com

(või läbi alloleva vormi)


Email again: