Stuudio samm
ASHTANGA JOOGA TUNNID STUUDIOS SAMM 
Jooga praktika kaudu kogutud jõu abil saame tundma õppida meele ja meeleorganite kontrolli alla võtmise meetodit. Nii saame saavutada jooga. Sest me saame oma tõelist olemust tundma ainult mõistuse ja meeleorganite kontrollimise kaudu, mitte aga intellektuaalsete teadmiste või joogirõivaste selga panemise kaudu. (Sri K. Pattabhi Jois)

Oled oodatud liituma meie Ashtanga jooga tundidega. Liitumiseks on vajalik eelnevalt läbida individuaaltund või sissejuhatav kursus.

Huvi korral kirjuta: ashtangajoogatartu@gmail.com

Ashtanga jooga

Mysore harjutus on kindel Ashtanga vinyasa jooga õpetamise viis, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas, tollel ajal Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research Institute). Mysore tund ei ole “juhendatud” tund. Iga õpilane teeb harjutust omas tempos ja nii kaugele, kui õpetaja on asendeid andnud. Selles tunnis on tähtis, et oled teinud ashtanga jooga seeriat piisavalt kaua, et asanate järjekord oleks Sulle tuttav (need ei pea olema täielikult meeles) ja oled hakanud tasapisi omandama õiget ujjayi hingamise tehnikat.

Ashtanga jooga juhendatud tund

Ashtanga Vinyasa jooga harjutus (kindlas järjekorras ja vinyasadega), mida tehakse kõik koos õpetaja juhendamisel.

Omaharjutus

Juhendajat ei ole. Kui oled juba harjutusega tuttav, võid omaharjutust tegema tulla. Saame lihtsalt koos joogatada, mõnusam energia, kui päris üksi tehes. Toetame üksteist.


Individuaaltund

Õpetaja saab aimu õpilase tervislikust seisundist ja tema vajadustest. Õpetaja saab vajadusel kohandada asanaid, et hiljem grupitunnis oleks võimalik harjutusi turvaliselt kaasa teha. Kuna tunnid on juhendatud, siis eelteadmistega liitunud inimesel on kergem grupi tempoga ühinduda ning tunneb ennast tunnis paremini, sest põhitõdedega on juba tutvust tehtud. Individuaaltunni kokku leppimiseks kirjuta et.tants@gmail.com.